Do egzaminu SRC najczęściej przystępujemy do odbyciu kursu. Żegluga morska wymaga nabycia nowych umiejętności, jakie pozwolą poruszać się po morzu komfortowo i bezpiecznie. Zakres wiedzy nie jest zbyt szeroki, ale z pewnością egzamin SRC będzie od nas wymagał zaangażowania. Kurs na radiooperatora odbywa się często w jeden dzień, w niewielkiej grupie. Czym cechuje się rejestracja SRC? Jak przystąpić do egzaminu? Co warto mieć na uwadze?
SRC rejestracja
Rejestracja SRC odbywa się online, co pozwala zachować wygodę i oszczędność czasu. W celu przystąpienia do egzaminu należy odwiedzić stronę UKE i założyć swoje konto. Po zalogowaniu się wypełniamy dokumentację i czekamy na zwrotny e-mail. Co ciekawe, egzamin SRC obejmuje część teoretyczną i praktyczną. Ta druga odbywa się na prawdziwych radioodbiornikach, jakie są przystosowane do ćwiczeń. Są to szkoleniowe sprzęty, mimo to niczym nie różnią się od radioodbiorników spotykanych na jachtach motorowych i żaglowych. Jeśli na kursie byliśmy uważnymi słuchaczami, z pewnością poradzimy sobie także na egzaminie.
Egzamin SRC
Kolejny punkt to część teoretyczna, jaka odbywa się w formie pisemnej. Przyszły operator urządzeń radiowych musi liczyć się z pytaniami zamkniętymi i otwartymi, które dotyczą jedynie zagadnień poruszanych na kursie. W tym przypadku obowiązuje zasada, że najpierw zdobywamy wiedzę, a później sprawdzimy swoje umiejętności. SRC rejestracja odbywa się sprawnie na stronie UKE. Dzięki temu żegluga będzie dla nas czystą przyjemnością.