Distress alert, w jakim celu jest nadawany?

Bezpieczeństwo żeglugi na morzu jest kluczowe, jednak bez wykorzystania takich możliwości, jak komunikaty radiowe nie byłoby to możliwe. Musimy wiedzieć, że alfabet radiowy jest często jedyną możliwością, aby nawet takie osoby, które znajdują się na morzu i nie mają możliwości z pozoru kontaktowania się z jednostkami ratowniczymi na lądzie, będą w stanie zaalarmować je w celu poproszenia o wsparcie. 

Distress, co to takiego?

Distress alert nadawany jest zawsze wtedy, kiedy dana jednostka żeglugi potrzebuje pomocy ratowników. Alfabet radiowy jest bowiem doskonale znany jednostką ratowniczym, dzięki czemu będą mieć świadomość, komu w danym momencie pomóc, aby nie doprowadzić do kłopotliwych sytuacji. Distress alarm jest więc kluczową kwestią, kiedy chcemy mieć pewność, że nawet na morzu zawsze otrzymamy niezbędną pomoc w tresujących, a nawet bardzo niebezpiecznych sytuacjach. 

Komunikaty radiowe, kto musi je znać?

distress

Distress to jedyna możliwość, aby zapewnić danej jednostce żeglugi pomoc taką, jakiej potrzebuje, a także w chwili, kiedy jest niezbędna. Alfabet radiowy, a także komunikaty, jakie  nadawane z jego wykorzystaniem są możliwe tylko, jeśli jednostka ratownicza, a także załoga żeglugi, będzie umieć to robić. Nie bez przyczyny więc jeszcze zanim dana ekipa wyruszy w morze, niezbędne jest nauczenie się, jak wykorzystywać urządzenia, które są idealne, aby wysłać potrzebny sygnał w każdym momencie, kiedy uznamy, że bez pomocy na morzu sobie samodzielnie nie poradzimy i wsparcie jest niezbędne. 

Comments are closed.