Czemu rowery BMX są tak popularne?

Sporty ekstremalne od dawna przyciągają osoby spragnione wyzwań i adrenaliny. Aby móc je uprawiać, warto postawić na rowery BMX, które zajmują szczególne miejsce, łącząc w sobie estetykę i ponadprzeciętną funkcjonalność. 

Rowery BMX – czym się cechują?

Rower BMX to pojazd stworzony do ekstremalnych akrobacji i jazdy po profesjonalnie przygotowanych torach. Charakteryzuje się on relatywnie krótkim, zwartym kadłubem, niewielkimi kołami i jednobiegunowym napędem. W efekcie, BMX jest niezwykle zwrotny i nadaje się do wykonywania bardzo trudnych i nierzadko niebezpiecznych trików. W świecie BMX, bezpieczeństwo jest jednak priorytetem, dlatego rowerzyści często noszą ochraniacze na łokcie, kolana i kaski, aby redukować ryzyko kontuzji. Dzięki temu jazda w ekstremalnych warunkach nie musi wiązać się z dużym niebezpieczeństwem doznania urazu. Więcej o rowerach BMX możesz przeczytać na – Tej stronie.

BMX

Jakie są najpopularniejsze rowery BMX?

BMX-y to mocno zróżnicowana kategoria, aczkolwiek szczególną popularność ma rower BMX Freestyle, czyli prawdziwy symbol wyjątkowości i wolności. Jest on zaprojektowany specjalnie do wykonywania trików, skoków i akrobacji w parkach, na ulicach lub na profesjonalnych rampach. Ten rodzaj BMX-a charakteryzuje się względnie krótkim kadłubem, małymi kołami i bardzo mocnymi oponami, co sprawia, że kierowanie nim jest proste, a on sam doskonale nadaje się do wyczynowych ewolucji. Dużą popularność ma też rower BMX Racing, czyli specjalistyczny pojazd do wyścigów na torach rowerowych. To odmiana BMX-a, która stawia nacisk na prędkość, kontrolę i świetną technikę jazdy. W tym przypadku, rowerzyści rywalizują na torach pełnych kopców, zakrętów i przeszkód, dążąc do osiągnięcia jak najlepszego czasu. Dlatego też odmiana ta jest rekomendowana przede wszystkim dla prawdziwych profesjonalistów.

Comments are closed.